Skup aut Poznań Oferta Lokalizacja FAQ Kontakt Galeria Umowy-dokumenty

Umowy-dokumenty

Jakie dokumenty pojazdu są tel.608-55-92-92

Wzory dokumentów niezbędnych do zawarcia transakcji w skupie aut

Zobacz przykładową umowe kupna-sprzedaży auta.

Na początek kilka słów o bezpieczeństwie zawierania transakcji ( kupowania i sprzedawania samochodu ).

Może się zdarzyć, że prowadząc transakcję z nieznanym kontrahentem, np: kupimy nielegalne auto, kupimy auto kradzione, sprzedamy auto paserowi, kupimy auto  bez ważnego OC, obciążone wypadkiem i szkodami komunikacyjnymi. Przy sprzedaży, może się zdarzyć, że pomimo legalnej transakcji zostaniemy obciążeni szkodami wypadkowymi powstałymi przez kupującego, tuż po zawarciu transakcji. Jak zatem ustrzec się podstawowych zagrożeń przy wydawało by się bezproblemowej sprzedaży auta.

Po pierwsze sprawdzamy wiarygodność dokumentów osoby sprzedającej oraz dokumentów pojazdu takich jak karta pojazdu oraz dowód rejestracyjny. Obecnie można także sprawdzić historię pojazdu w rejestrze, znając numer VIN i datę pierwszej sprzedaży, można prześledzić co wydarzało się z autem, zmiany właściciela oraz badania techniczne i kwestie ciągłości ubezpieczenia OC.

Warto sprawdzić czy dowód osobisty osoby podającej się za sprzedawcę faktycznie potwierdza, że kupujemy auto nie od podstawionej osoby, potencjalnego złodzieja ale od faktycznego właściciela. Weryfikacja wizerunku osoby i dokładne przepisanie numerów dowodu osobistego czy PESEL może nas uchronić później przed poważnymi zarzutami pomocnictwa w nielegalnych działaniach.

Jesteśmy legalną, zarejestrowaną firmą auto-handlu, jako skup aut przedstawiamy prawidłowy wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu. Tego typu dokumenty potwierdzające sprzedaż auta w skupie stosujemy z powodzeniem dla zabezpieczenia interesu naszych klientów, właścicieli sprzedawanych aut.

 Pobierz umowa kupna-sprzedaży auta - M.Zasada Poznań

Każdą transakcję finalizujemy umową, po sprawdzeniu wiarygodności dokumentów, weryfikując numery ramy i numery silnika z faktycznego stanu pod maską, oraz dopełniamy czynności związanych z wyrejestrowaniem auta w wydziale komunikacji miasta Poznań. Wypowiadamy także umowę ubezpieczenia OC przechodząc na wersję hanlową ubezpieczeń ( krótkoterminowe ). Auta do kasacji nie wymagają umów ubezpieczenia OC.

 


Główna siedziba skupu ( wyceny, umowy )
61-436 Poznań - Robakowo
ul. Jaśminowa 27

tel kom. 608 55 92 92

Oddział firmy:
61-248 Poznań, ul. Milczańska 54
tel. 608 55 92 92

Zgłoszenie formularz on-line

Realizujemy ekspresowo

 • Umowy-dokumenty
  Jakie dokumenty pojazdu są [, ]
 • Galeria
  Skup aut Red Car [, ]
 • FAQ
  Pytania stawiane przez zbywających [ umowa sprzedaży, wyrejestrowanie auta Poznań]
 • Oferta
  Sprzedaj swoje stare auto [ skupy aut w Wielkopolsce, kasacja auta]

Tagi