Skup aut Poznań Oferta FAQ Umowy i dokumenty Ostatnio skupione Kontakt

Jak szybko sprzedać auto w Poznaniu?

tel.608-55-92-92

Szybkie sprzedanie samochodu w stolicy Wielkopolski nie jest proste. Wpływ na to ma zarówno bliskość naszej zachodniej granicy (pozwala to na łatwe zorganizowanie prywatnego importu), jak i duża liczba ofert, związana z wysokim poziomem zmotoryzowania społeczeństwa. Jak więc sprawnie sprzedać auto w Poznaniu? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Jak wygląda samodzielne poszukiwanie nabywcy auta w Poznaniu?

Samodzielne poszukiwanie nabywcy jest najczęściej praktykowanym sposobem zbywania samochodów. Jeżeli się na nie zdecydujesz, musisz zacząć od odpowiedniego przygotowania samochodu: trzeba umyć i nabłyszczyć jego karoserię, wysprzątać wnętrze, wyprać lub wyczyścić tapicerkę (jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które palą). Warto też zatroszczyć się zawczasu o przygotowanie odpowiedniej dokumentacji - np. faktur za dokonywane naprawy i poważniejsze modernizacje.

Co powinno zawierać ogłoszenie o sprzedaży samochodu?

Kiedy już Twój samochód będzie lśnić czystością, można przystąpić do sporządzania ogłoszenia. Zwykle doradzam, by zawierało ono:

    Zdjęcia samochodu. Standardowo powinny one przedstawiać: widok dachu pojazdu, jego boków, pasa tylnego i przedniego, komory silnika oraz wnętrza kabiny. Samochód najlepiej prezentuje się zazwyczaj na fotografiach wykonanych w plenerze, przy dobrym oświetleniu.

   Podstawowe dane: markę, model i przebieg. Warto podać też numer VIN - na jego podstawie potencjalny nabywca z łatwością sprawdzi historię auta. Oczywiście, jeżeli coś w niej nie będzie mu odpowiadało, zapewne zrezygnuje z zakupu już na etapie przeglądania oferty (zakładam jednak, że i tak by do tego doszło - oszczędzamy więc w ten sposób swój i jego czas).

   Informacje kontaktowe. Standardem jest podanie telefonu - nie musi być to numer stały, równie dobrze sprawdzi się tania karta prepaid, kupiona specjalnie na czas poszukiwania nabywcy auta.

Ogłoszenie powinno też zawierać informacje, które zachęcą potencjalnego kupca do zainteresowania się właśnie tym konkretnym autem — mogą one dotyczyć np. dodatkowego wyposażenia.

Gdzie opublikować ogłoszenie o sprzedaży samochodu?

Publikując ogłoszenie, warto skorzystać z usług kilku portali jednocześnie, bowiem - jak wspomniałem wcześniej - liczba ofert sprzedaży aut jest w Poznaniu bardzo duża. Zwiększając widoczność Twojego anonsu, podnosi to prawdopodobieństwo szybkiego znalezienia nabywcy. Co ważne, internet nie powinien być jedynym medium - oferty można też wywiesić na tablicach ogłoszeń, a sam samochód zaopatrzyć w stosowne naklejki, informujące o możliwości jego zakupu. Oczywiście skuteczność takich właśnie, tradycyjnych metod, jest stosunkowo niska, koszt ich zastosowania jest jednak bliski zeru.

Sprzedaż samochodu do skupu — czy warto ją rozważyć?

Powiedzmy sobie szczerze -  nie każdy ma czas na wykonanie wszystkich opisanych wyżej czynności (nie mówiąc już o późniejszych rozmowach z potencjalnymi kupcami). Na szczęście jest prosta alternatywa: sprzedaż auta do skupu. Zarówno w samym Poznaniu, jak i w jego okolicach, istnieje wiele przedsiębiorstw, które zajmują się tego typu działalnością. Jednym z nich jest mój skup aut znajdujący się w Poznaniu. Powodów, by skorzystać z usług mojej firmy, jest kilka. Do najważniejszych należą:

 • szybki kontakt (zwykle ma on miejsce kilka godzin od wypełnienia kwestionariusza),
 • profesjonalizm oraz pomoc w dopełnieniu formalności (na przykład pełna informacja o procedurach, jakie trzeba przejść po sprzedaży).

Nie bez znaczenia jest również poziom oferowanych przeze mnie cen.

Skup aut Poznań - Zasada24

Na jaką cenę sprzedaży samochodu można liczyć w firmie zasada24.pl?

Trzeba jasno powiedzieć, że skup samochodów jest nastawiony na zysk - cena, jaką otrzymuje się za auto, jest więc z zasady niższa niż ta, którą uzyskasz samemu, znajdując kupca. Z drugiej jednak strony, korzystając z oferty mojego skupu, możesz uniknąć kosztów:

 • przygotowań auta do sprzedaży - nie jest potrzebna specjalna wizyta w myjni, nabłyszczanie karoserii czy wymiana najbardziej zużytych części;
 • wystawienia ogłoszeń (ich cena - zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujesz się na reklamę w najpopularniejszych serwisach - może być całkiem wysoka);
 • garażowania i utrzymania samochodu w czasie, gdy oczekujesz na jego nabywcę.

Oczywiście również na rynku skupu aut zdarzają się nieuczciwe podmioty, które chcą skorzystać z łatwowierności kontrahentów - niektóre z nich oferują ceny na poziomie 50-60% wartości auta. W przypadku mojej firmy zasada24 nie ma mowy o tak dużych dysproporcjach - kwoty, płacone kierowcom, zbliżone są do tych, które otrzymaliby oni na tradycyjnym rynku.

Jak skorzystać z usług skupu aut?

Korzystanie z moich usług skupu aut zasada24.pl jest też bardzo proste: wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej i poczekać. Zapewne w ciągu kilku godzin od jego wysłania otrzymasz telefon, informujący o dalszej procedurze. Jeżeli w kwestionariuszu  podasz w miarę pełne i rzetelne informacje, możesz też liczyć od razu na wstępną wycenę. Ostateczna propozycja podawana jest po oględzinach samochodu. Możesz umówić się na nie o dowolnej porze - na przykład po pracy (w tej branży późne godziny wizyt są normą). Jeżeli zaakceptujesz warunki, nie ma przeszkód, by od razu podpisać umowę i otrzymać gotówkę. Cała procedura sprzedaży może więc zająć mniej niż 24 godziny.

 


Zgłoszenie formularz on-line

Realizujemy ekspresowo

 • Ostatnio skupione
  Szukasz sprawdzonego samochodu w [, ]
 • Umowy i dokumenty
  Jakie dokumenty są potrzebne [, ]
 • Umowy i dokumenty
  Skup aut Red Car [, ]

Tagi