Skup aut Poznań Oferta FAQ Umowy i dokumenty Ostatnio skupione Kontakt

Sprzedaż auta w Poznaniu bez ważnych badań technicznych – czy to możliwe?

tel.608-55-92-92

Samodzielna sprzedaż auta, które od dłuższego czasu nie porusza się już po drogach, może nastręczać wielu trudności. Jedną z nich jest zwykle brak aktualnych badań technicznych - mało który mieszkaniec Poznania decyduje się na ich wykonanie, jeżeli nie planuje wykorzystania samochodu w dającej się przewidzieć przyszłości. Nie oznacza to jednak, że auta, które nie przeszło kontroli w stacji diagnostycznej, nie można sprzedać.

Jak często samochód powinien przechodzić badania techniczne?

Przegląd auta powinien być wykonywany systematycznie, w określonych przez przepisy prawa terminach, czyli:

 • po raz pierwszy - przed upływem trzech lat od momentu rejestracji;
 • po raz drugi - przed upływem dwóch lat od momentu wykonania pierwszych badań technicznych;
 • w kolejnych latach - raz na 12 miesięcy.

Brak ważnych badań oznacza, że samochód nie może poruszać się po drogach. Rodzi to poważne problemy w sytuacji, gdy właściciel zechce go sprzedać.

Jak sprzedać w Poznaniu auto bez ważnych badań technicznych?

Samochody bez ważnych badań technicznych są trudne do zbycia. Wynika to z dwóch faktów:

 • potencjalny nabywca musi liczyć się z kosztami, związanymi z przewozem auta lawetą (nie może ono jeździć samodzielnie);
 • można przypuszczać, że auto, które z jakiegoś powodu nie przeszło przeglądu, jest w kiepskim stanie technicznym.

Na szczęście istnieje prosty sposób, by sprzedać samochód bez ważnego przeglądu. Na dodatek można zrobić to sprawnie i szybko. Wystarczy posłużyć się opisaną szczegółowo w naszym artykule: Jak szybko sprzedać auto w Poznaniumetodą - skorzystać z usług naszego skupu aut. Rozwiązanie takie może przy okazji dać wiele korzyści.

Dlaczego warto skorzystać z usług skupu aut przy sprzedaży samochodu bez ważnych badań technicznych?

Opisane wyżej problemy (konieczność zapłaty za przewóz lawetą, obawa o sprawność samochodu) nie dotyczą skupów aut: dysponujemy zarówno odpowiednim know-how, by ocenić stan pojazdu, jak i sprzętem, by samodzielnie go przetransportować. Co więcej, jak można przeczytać w naszym poradniku, do którego możecie przejść tutaj: https://zasada24.pl/jak_sprzedac_auto_po_wypadku_lub_kolizji_w_poznaniu-29-p-1.html, można nam sprzedać nawet te samochody, które zostały poważnie uszkodzone. Jako podmiot z tej branży oferujemy:

 • bezpłatną wycenę;
 • szybką i bezproblemową finalizację transakcji;
 • pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności, związanych ze sprzedażą.

Wszystkie te czynniki powodują, że mieszkańcy Poznania, którzy posiadają samochód bez ważnych badań technicznych, coraz chętniej sięgają po usługi naszego skupu samochodów.

Który skup aut w Poznaniu wybrać?

Na rynku poznańskim działa obecnie wiele firm skupujących auta - niektóre z nich zainteresowane są jedynie pojazdami w dobrym stanie, inne nabywają również samochody niesprawne. My skupujemy auta bez ważnych badań technicznych. Zgodnie z informacjami, przedstawionymi na naszej podstronie kontakt, oferujemy:

 • transport pojazdu własną lawetą;
 • bezpłatny dojazd do miejsca, w którym znajduje się auto;
 • natychmiastową wypłatę uzgodnionej sumy.

Ważnym czynnikiem, wpływającym na popularność usług firmy Zasada, jest też możliwość uzyskania od jej przedstawicieli darmowej i całkowicie niezobowiązującej wyceny auta.

Skup aut Poznań - Zasada 24

Jakie dokumenty będą potrzebne, by sprzedać samochód bez ważnego przeglądu?

Przy zawieraniu umowy kupna-sprzedaży auta, które nie posiada aktualnych badań technicznych, należy przedstawić:

 • dowód osobisty,
 • dowód rejestracyjny,
 • kartę pojazdu.

Nie jest natomiast wymagane udokumentowanie opłacania OC. Zwracamy na to uwagę, bowiem wielu mieszkańców Poznania zaprzestaje uiszczania składek ubezpieczeniowych, gdy tylko okazuje się, że ich samochód nie może poruszać się po drogach. Warto jednak wiedzieć, że jeżeli nie regulowaliśmy należności z tytułu OC, powinniśmy poinformować o tym fakcie nabywcę samochodu - to na niego spadnie odpowiedzialność za wykupienie polisy.

Jak wygląda w praktyce samodzielna sprzedaż auta bez ważnych badań technicznych w Poznaniu?

W przypadku chęci samodzielnego znalezienia nabywcy auta bez ważnych badań technicznych należy:

 • odpowiednio przygotować samochód do sprzedaży: umyć i nabłyszczyć karoserię, posprzątać wnętrze, usunąć drobne usterki;
 • wystawić ogłoszenia w odpowiednich portalach;
 • odbyć serię rozmów z osobami zainteresowanymi zakupem.

Niestety, zajmie to wiele czasu i nie zawsze da rezultaty - trzeba bowiem pamiętać, że nabycie auta bez ważnego przeglądu wiąże się dla zwykłego kierowcy z licznymi problemami.

Jak sprzedać samochód bez ważnych badań do skupu aut?

Zapraszamy do zainteresowania się naszą ofertą. Jeżeli wybierzesz usługi naszego skupu aut Zasada, możesz wykorzystać do tego prosty formularz na stronie internetowej. Po podaniu wymaganych danych wystarczy poczekać na telefon ze skupu aut i umówić się na oględziny samochodu. W ich trakcie zostanie przedstawiona oferta zakupu pojazdu. Po jej zaakceptowaniu można od razu podpisać umowę. Cały proces sprzedaży auta bez ważnych badań zajmuje w tym wypadku nie więcej niż 24 godziny.

Zasada skup aut — Zadzwoń!

  (+48) 608-559-292


Zgłoszenie formularz on-line

Realizujemy ekspresowo

 • Ostatnio skupione
  Szukasz sprawdzonego samochodu w [, ]
 • Umowy i dokumenty
  Jakie dokumenty sš potrzebne [, ]
 • Umowy i dokumenty
  Skup aut Red Car [, ]

Tagi