Sprawne funkcjonowanie w świecie biznesu wymaga otwarcia się na nowe rozwiązania i nieustannego poszukiwania możliwości, które usprawnią funkcjonowanie firmy. Takie perspektywy otwierają przed przedsiębiorcami skupy aut używanych, gdzie można szybko i bez zbędnych formalności sprzedać samochód służbowy. Z szansy tej coraz częściej korzystają właściciele firm z Poznania i okolic. Na jakie korzyści mogą oni liczyć? Odkryj z nami potencjał, drzemiący w skupach aut używanych i przekonaj się, dlaczego to właśnie tutaj warto sprzedać auto służbowe.
To jedno z pytań zadawanych najczęściej przez przedsiębiorców, poszukujących szybkiej metody na pozbycie się służbowego auta. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem tempo transakcji, połączone z uproszczonymi procedurami, to jeden z najważniejszych aspektów sprawnie funkcjonującego biznesu. Jak przekonało się już wielu właścicieli firm z Poznania i okolic, skupy aut używanych doskonale wpisują się w tę koncepcję. Udowodniły to badania, przeprowadzone przez Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji, wskazujące, że to właśnie tutaj aż 80% samochodów służbowych zmienia swojego właściciela w ciągu zaledwie jednego dnia. Jest to niezwykle istotne dla właścicieli firm, którzy mogą w ten sposób pozbyć się zarówno pojazdów sprawnych, jak i tych, które wzięły udział w wypadku lub kolizji na poznańskich drogach.
Przedsiębiorcy z Poznania coraz częściej otwierają się na możliwości, jakie niesie sprzedaż samochodów służbowych do naszego skupu aut Zasada. Na taki stan rzeczy wpływają przede wszystkim wymierne korzyści, płynące z tego rodzaju współpracy. Mowa tutaj przede wszystkim o:
Jak już wspomnieliśmy, w naszym skupie aut sprzedać można nie tylko sprawne, ale również i powypadkowe czy uszkodzone samochody. To wyjście naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, których floty pojazdów są mocno eksploatowane, co przekłada się na ich szybsze zużycie, zwiększając jednocześnie ryzyko udziału w kolizji.
Nasz Skup samochodów Zasada słynie z prostych reguł, co leży u podłoża sukcesywnie rosnącej popularności. Dotyczy to również pojazdów służbowych, które – podobnie jak auta prywatne – podlegają tutaj darmowej wycenie, na bazie której tworzona jest indywidualna oferta. Jej akceptacja otwiera proces sprzedaży, kończący się podpisaniem umowy i przekazaniem auta w ręce nowego właściciela. Taka transakcja musi zostać poparta wystawieniem faktury VAT oraz stosowną adnotacją w księgach rachunkowych, co pozwala z kolei zakończyć formalności, wynikające z wymogów prawnych.
Zanim jednak przedsiębiorca sfinalizuje transakcję w auto skupie, konieczne staje się dostarczenie kompletu dokumentów. Będzie to dowód rejestracyjny i karta pojazdu oraz potwierdzenie przeprowadzenia badań technicznych auta. W przypadku sprzedaży samochodu służbowego niezbędne są również:
Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku sprzedaży samochodów leasingowych. Do auto skupu trzeba wówczas dostarczyć także dokument, potwierdzający zakończenie umowy leasingowej lub też zgodę leasingodawcy na sprzedaż auta.
Jednym z najczęstszych błędów, popełnianych przez poznańskich przedsiębiorców, jest brak odpowiedniej dokumentacji, którą warto przygotować nieco wcześniej, by ustrzec się przed opóźnieniami w transakcji. Nie bez znaczenia w całym procesie pozostaje również znajomość obowiązujących w kraju przepisów. Zapoznanie się z nimi pozwoli uchronić właścicieli firm przed ewentualnymi karami, związanymi z brakiem dopełnienia obowiązkowych formalności.