Skup aut Poznań Oferta FAQ Umowy i dokumenty Ostatnio skupione Kontakt

tel.608-55-92-92

 wartość pojazdu

Skup aut - jak to działa?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzedaży i kupna auta w skupie aut Zasada w Poznaniu. 

Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami, które często interesują naszych klientów. Pomimo że sprzedaż pojazdu jest wydaje się niezwykle prosta, to auto, które jest rejestrowaną ruchomością, maszyną podlegającą ocenie technicznej oraz przepisom ruchu drogowego i przepisom o dopuszczeniu lub wycofaniu z ruchu i użytkowania, musi być kupione i sprzedane według ściśle określonej procedury prawnej.
 
Oprócz najważniejszych formalności, przedstawiamy tutaj niektóre aspekty i możliwości, z których mogą Państwo skorzystać w naszym skupie samochodów używanych. 

Czy skupujecie auta uszkodzone?

Tak, prowadzimy również skup aut powypadkowych czy wymagających napraw blacharskich i mechanicznych, a także skup pojazdów z uszkodzeniami podzespołów. Natomiast nie kupimy auta kompletnie zardzewiałego lub zniszczonego więcej niż w 30% - tego typu pojazdy są utylizowane w ramach kasacji. 

Czym różni się skup aut od komisu samochodowego?

Nasza firma, będąca skupem samochodów używanych, nie przyjmuje pojazdów na przetrzymanie i prezentacje, tak jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych komisów. Auta kupujemy na zasadach rynkowych (umowa/rachunek). 

Czy można wycenić auto znajdujące się poza Poznaniem?

Tak. Wstępna wycena może być przeprowadzona na podstawie zdjęć przesłanych za pośrednictwem formularza kontaktowego. Po umówieniu spotkania, możliwy jest również osobisty przegląd stanu pojazdu na terenie całej Wielkopolski

Jak wyceniacie samochody?

Jeśli znamy rocznik, model, typ i przebieg samochodu, niezobowiązująco określamy wstępną kwotę, jaką zaproponujemy w skupie. Najlepiej jednak do tych informacji dołączyć dokumentację zdjęciową blacharki, zderzaków, progów, wygląd wnętrza auta, kokpitu, komory silnika, stanu foteli. 

Kto sporządza umowę sprzedaży-kupna pojazdu?

Zarówno oddający auto, jak i skup aut w Poznaniu Zasada mogą posiłkować się własnymi wzorami umów. 

Co, jeśli auto nie ma ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC?

Auta bez tych dokumentów można również legalnie sprzedać i zakupić. Na pewno będzie to miało wpływ na niższą wartość oferowanego auta. 

Czy skupujecie auta powypadkowe?

O ile samochód nie jest wrakiem, którego nie można już naprawić ani odzyskać z niego części — tak, jesteśmy zainteresowani jego nabyciem.

Czy skupujecie części samochodowe?

Skupujemy całe samochody, głównie osobowe, ale także i dostawcze lub ciężarowe. Części skupujemy wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, kiedy jest zapotrzebowanie.

Jak przesłać aktualne zdjęcia samochodu do wyceny wartości?

Najwygodniej przesłać zdjęcia poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie. Wystarczy "przeciągnąć" fotki z katalogu na Państwa komputerze nad pole uploadu i zdjęcia automatycznie zostaną dołączone do wiadomości. Przesłanie zdjęć i informacji jest związane z jednoczesną zgodą na przetwarzanie danych osobowych, która jest prowadzona zgodnie z polityką prywatności.

Jeśli oddam auto do skupu, to co z jego wyrejestrowaniem?

Zbywający pojazd ma obowiązek dokonać zgłoszenia sprzedaży pojazdu we właściwym dla siebie Urzędzie Komunikacji w Poznaniu.

 

Masz dodatkowe pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy! 

Skontaktuj się!

 


 wyrejestrowanie auta Poznań

 złomowanie aut

Zgłoszenie formularz on-line

W jakich dzielnicach Poznania działa Skup aut Zasada?

Skup aut Wilda • Skup aut Rataje • Skup aut Nowe Miasto • Skup aut Grunwald • Skup aut Winogrady • Skup aut Piątkowo • Skup aut Jeżyce • Skup aut Dębiec • Skup aut Naramowice • Skup aut Starołęka • Skup aut Robakowo