Skup aut Poznań Oferta FAQ Umowy i dokumenty Ostatnio skupione Kontakt

Czy warto sprzedać auto w naszym skupie w Poznaniu? Jak wycenić wartość auta

tel.608-55-92-92

Osoba, która zdecyduje się na sprzedaż używanego samochodu, musi zwykle liczyć się z koniecznością długiego oczekiwania na nabywcę. Można jednak również zbyć auto szybko i sprawnie, i to nawet na rynku tak trudnym, jak ten poznański. Drogą, prowadzącą do takiego rezultatu, jest skorzystanie z usług naszego skupu aut, który jest legalną firmą z aktywnym wpisem w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), co potwierdza nasz NIP: 699-133-64-01.

Skup aut w Poznaniu — dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

Długi proces samodzielnej sprzedaży samochodu wiąże się nie tylko z wieloma niedogodnościami, lecz również z ryzykiem poniesienia realnych strat finansowych. Wynika to z kilku faktów:

 • W miarę upływu czasu spada wartość auta. Oczywiście jeżeli znajdziemy nabywcę w ciągu miesiąca lub dwóch, zmiany te nie będą widoczne, jednak w wielu wypadkach proces sprzedaży samochodu na wolnym rynku trwa obecnie dłużej.
 • W czasie oczekiwania na kupca trzeba ponosić koszty ubezpieczenia auta. Niestety, bywają one wysokie.
 • W niektórych wypadkach należy też zapłacić za wynajęcie garażu dla samochodu. W Poznaniu oznacza to zwykle wydatek rzędu od 300 do 500 złotych na miesiąc.

Korzystając z usług naszego skupu aut można uniknąć wszystkich tych kosztów — finalizacja transakcji odbywa się zazwyczaj tego samego dnia, którego nastąpiło zgłoszenie. Dodatkowo, przy transakcji zawsze sprawdzamy dowód osobisty kupującego, aby uniknąć sytuacji, w których auto jest kupowane na tzw. "ducha słupa", co jest kluczowym aspektem bezpiecznej sprzedaży.

Skup aut Poznań - Zasada 24

Jak samodzielnie wycenić auto?

Kolejnym problemem, przed którym stają mieszkańcy Poznania sprzedający używany samochód, jest ustalenie ceny. Co oczywiste, każdy chciałby, aby była ona jak najwyższa. Niestety, zbyt duże oczekiwania w tej kwestii mogą skończyć się problemem ze znalezieniem kupca. Warto więc zadbać, by cena auta odpowiadała realiom rynkowym. Czynnikami, które warto brać pod uwagę przy jej ustalaniu, są:

 • marka i model samochodu;
 • rok produkcji;
 • przebieg;
 • historia i pochodzenie (z zasady wyższe ceny osiągają auta, które od początku użytkowane były w Polsce i nie doświadczyły poważniejszych wypadków);
 • dodatkowe wyposażenie.

Dane do porównań, pozwalające na określenie wartości rynkowej auta, znaleźć można na portalach ogłoszeniowych. Niestety, wyszukanie na nich samochodów, które będą miały parametry podobne do sprzedawanego, może zająć kilka lub nawet kilkanaście godzin. W tej sytuacji wiele osób decyduje się na skorzystanie ze specjalistycznych serwisów, służących do wyceny aut. Mają one jednak swoje ograniczenia, a na dodatek w niektórych wypadkach ich usługi są płatne.

Jak skup aut wycenia samochody?

Co ciekawe, sposobem na uzyskanie bezpłatnej i realistycznej wyceny auta może być też dla mieszkańców Poznania rozmowa z naszym skupem. Procedura, jaką stosujemy podczas komunikacji z potencjalnymi kontrahentami, wygląda bowiem następująco:

 • Klient dokonuje zgłoszenia. Może wykorzystać do tego formularz — zamieszczamy go na naszej stronie internetowej.
 • Kontaktujemy się telefonicznie z zainteresowanym. W trakcie rozmowy, jeżeli tylko otrzymamy odpowiednie informacje, przedstawiamy wstępną wycenę. Umawiamy się również na oględziny samochodu.
 • Po zbadaniu stanu auta przedstawiamy cenę, jaką możemy zaoferować. Propozycja ta nie jest oczywiście wiążąca — można na tym etapie podjąć negocjacje lub nawet zrezygnować z finalizacji transakcji.

Nasza wizyta do niczego więc nie zobowiązuje. Jednocześnie podana w jej trakcie wycena będzie odbiciem realnej wartości rynkowej pojazdu. Warto wspomnieć, że przy podpisaniu protokołu sprzedaży wypisujemy wszystkie usterki, co minimalizuje ryzyko roszczeń po sprzedaży z tytułu rękojmi. Nasza inspekcja auta trwa do 15 minut, a spisanie umowy to dodatkowe 5 minut, co maksymalizuje czas zaangażowania naszych klientów.

Skup aut Poznań - Zasada 24

Jak sprzedać w Poznaniu niesprawny samochód?

Skorzystanie z usług naszego skupu daje też możliwość szybkiej sprzedaży samochodu, którego zbycie na standardowym rynku jest trudne. W kontekście tym można wymienić przede wszystkim:

 • auta niesprawne (również te, które nie przeszły przeglądu);
 • samochody powypadkowe.

Pojazdy z tych grup nie mogą zwykle samodzielnie poruszać się po drogach, co zniechęca wielu potencjalnych nabywców. Dla nas jednak nie stanowi to problemu — jesteśmy w stanie przetransportować takie auta we własnym zakresie.

Skup aut w Poznaniu — jak wygląda zawarcie umowy?

Procedura zawarcia umowy z naszym skupem aut również jest niezwykle prosta — jeżeli ustalona wycena odpowiada klientowi, podpisujemy na miejscu dokumenty (nasi specjaliści mają przy sobie stosowne formularze). Płatność za sprzedany samochód następuje zazwyczaj natychmiast, najczęściej w formie gotówkowej. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy auto należało do firmy — prawo wymaga wówczas zapłaty przelewem (oczywiście bezgotówkową formę rozliczeń może wybrać też klient indywidualny). Przy finalizacji transakcji służymy też radą i pomocą — nasi eksperci chętnie podpowiedzą na przykład, jakich formalności należy dopełnić w związku ze zbyciem auta.

Zasada skup aut — Zadzwoń!

  (+48) 608-559-292


Zgłoszenie formularz on-line

Realizujemy ekspresowo

 • Ostatnio skupione
  Szukasz sprawdzonego samochodu w [, ]
 • Umowy i dokumenty
  Jakie dokumenty sš potrzebne [, ]
 • Umowy i dokumenty
  Skup aut Red Car [, ]

Tagi